Martina Heinrichová vytvořila vzdělávací systém, který pomáhá obchodním partnerům růst a posouvat se v podnikání

Denně si plánuji maximálně jednu věc na konkrétní čas
Denně si plánuji maximálně jednu věc na konkrétní čas FOTO: Martina Heinrichová, licence: Creative Commons Zero (CC0)

„Zaměstnaná jsem byla jen jednou v životě, když jsem žila v Londýně,“ říká o sobě Martina Heinrichová, která se velmi rychle rozhodla jít vlastní cestou ke svobodě. Při práci v reklamní agentuře studovala Mediální a sociální komunikaci. Vždycky věděla, že chce pracovat s lidmi, a to se jí také podařilo. Dnes vlastní síť e-shopů, pracuje jako business kouč a mentor, vytvořila vzdělávací systém a do toho se na full time stará o 2,5letou dceru Charlotku.

Marti, říkáte o sobě, že jste byla zaměstnaná jen jednou v životě, o jakou práci šlo?

Pracovala jsem jako recepční ve striptýzovém klubu v Londýně, to bylo v roce 2009. Po této zkušenosti jsem zaměstnanecký poměr pověsila na hřebík. Po návratu do Česka jsem pracovala jako manažerka v reklamní agentuře a prezenčně při tom studovala Mediální a sociální komunikaci.

Dnes vlastníte síť e-shopů. Můžete popsat, jak jste se k této práci dostala a co všechno to obnáší?

Začínali jsme před osmi lety jako úplní pionýři ve světe e-shopů. Postupně mé podnikání dozrálo do několika klíčových megatrendů současnosti. Díky tomu aktuálně zažíváme exponenciální růst a vidíme neskutečný pákový efekt našeho obchodu. První dva roky jsme budovali celé podnikání prakticky offline, pak přišla revoluce v komunikaci v podobě sociálních sítí a trvalo nám tři roky online aktivní práce vybudovat základy toho, z čeho dneska nejvíce celý obchod těží. Dnes už skokani v našem týmu dosahují výsledků, které nám trvaly roky za mnohem kratší dobu – klidně i v horizontu měsíců. Díky komunikačnímu a technologickému vývoji celý náš business hodně akceleruje.

Jaká je vlastně přesně vaše pracovní náplň?

Primárně působím jako business kouč a mentor. Podporuji svými zkušenostmi a vlastním know how lidi, kteří se rozhodli stejně jako já vybudovat podnikání v rámci business platformy našeho dodavatele. Za to mám následně podíl z jejich úspěchu. Vytvořila jsem vzdělávací systém, který pomáhá našim obchodním partnerům růst a posouvat se v našem podnikání dopředu. Na určité úrovni pak poskytuji obchodním partnerům osobní konzultace. Organizujeme live eventy, kde také přednáším nebo moderuji. V dnešní době jsou to tedy pouze online eventy, ale věřím, že se brzy budeme setkávat osobně. Tvoříme totiž komunitu velmi zajímavých lidí a společným setkáváním se vzájemně hodně nabíjíme.

Kromě toho, že jste úspěšná podnikatelka, jste také maminka 2,5leté dcerky. Pracovala jste od jejího narození, nebo jste si dala pauzu?

Přiznám se, že jsem nikdy nedokázala přestat úplně pracovat. Jsem ambiciózní člověk, který celý život něco tvoří a buduje, proto jsem nedokázala přijmout, že bych celý den řešila jen kojení, plínky a "paci paci pacičky". Potřebovala jsem to nějak nakombinovat, abych se cítila dobře a mohla se realizovat. Od začátku jsem věděla, že musím najít cestu, jak si mateřství užívat, a přitom alespoň částečně pracovat. Na druhou stranu je pravda, že obchodní adrenalin si příliš nerozumí s klidem miminka. Takže jsem zvolila takovou zlatou střední cestu, kdy pracuji asi 2–3 hodiny denně v době, kdy Charlotka spí.

Marti, jak využíváte ve své práci online marketing?

Pracujeme zejména na bázi budování kvalitních mezilidských vztahů a referenčního marketingu. Samozřejmě sdílíme také mnoho informací přes sociální sítě, a to formou atraktivního marketingu. Využíváme tedy především atraktivní marketing, Self Branding a referenční marketing.

Jak ovlivnil covidový rok vaše podnikání a jak moc prohloubil ještě online svět z vašeho pohledu?

Naše podnikatelská platforma vznikla v době krize a je pro tuto dobu také koncipována. Našimi tématy jsou imunita a prevence civilizačních chorob, což je dnes pro mnoho lidí velká priorita. Navíc jsme již několik let v řadě absolutní světovou jedničkou ve vývoji „Home Beauty Devices" - "Přístrojů na domácí péči", a proto v době kdy měly salony více než rok zavřeno, jsou naše monopolní technologie velmi účinným řešením pro velké masy lidí, které stále potřebují vypadat dobře. Navíc lidi dnes chtějí kvalitu, rychlé výsledky a účinky. V tom máme velkou výhodu, že můžeme prokázat demonstrovatelný a měřitelný rozdíl.

Pro mnohé je dnes další velkou potřebou dodatečný příjem. Spousta schopných lidí ocitla bezprizorní na trhu práce jen proto, že měli tu smůlu a byli z hlediska covidu ve špatném oboru. Takoví lidé hledají nové profesní směry a smysluplné uplatnění. Často jsou to lidé ve službách, v pohostinství či maminky na mateřské, kteří dnes zejména oceňují další zdroje příjmu, aby se připravili na nejistou budoucnost dnešní doby. Mnozí takoví schopní a pracovití lidé takto nachází své místo v našem týmu a mnohdy zažívají raketový start svého podnikání. Business platforma našeho dodavatele je navíc zajímavá v tom, že je zcela bez nákladů a bez investic. Obchodní partneři proto nejsou do žádného rizika. Dostanou svůj e-shop a internetovou kancelář včetně návodu k použití zcela zdarma. Díky tomu máme v dnešní době velký zájem o spolupráci. V podstatně nyní neustále školím nové obchodní partnery a pomáhám jim rozjet si vlastní e-shop s možností mezinárodního přesahu.

Jak se vzděláváte ve svém oboru?

Vybírám si z pestré palety online kurzů a knih. Srdcem našeho podnikání je o osobnostní a spirituální rozvoj. Tato témata mám osobně moc ráda. Neustále pracuji na tom, jak se stát lepší verzí sebe sama. Díky tomu pak mohu svým příkladem inspirovat další, kterým svítím na cestu.

Jak o sobě dáváte vědět zákazníkům?

Upřímně já na nové klienty už aktivně necílím, protože mám již vybudovanou stabilní základnu stálých klientů, kteří si sami nakupují přes svůj e-shop. Občas to zahrnuje klientský servis, ale to není stěžejní náplň mojí práce. Tou je pomoci lidem na začátku duplikovat to, co se mně samotné podařilo vybudovat.

Jako komunikační nástroje používáme FB messenger, FB fanouškovské stránky, FB uzavřené skupina, IG profesní i soukromé profily, leadové weby atd. Taková ta komunikační online klasika. V době před covidem frčely i podnikatelské kluby a všemožné společenské a kulturní akce, párty a přednášky pro klienty. Zkrátka vše, kde se dalo představit se klientům i obchodním partnerům.

Jak si plánujete svůj time management s ohledem na rodičovskou dovolenou a péči o dceru?

To je skvělý dotaz a děkuji za něj. Mně osobně na rodičovské dovolené stresuje cokoli, co se váže na konkrétní čas. Protože moje dítě je asi jako většina ostatních nevyzpytatelné. Proto si denně plánuji maximálně jednu věc na konkrétní čas, zbytek řeším primárně po messengeru, ideálně skrze hlasové zprávy. Miluji efektivitu hlasovek! Namluv mi ji, kdy chceš, jen prosím stručně. A já na ni odpovídám zase když chci já. To je za mě nejefektivnější způsob komunikace, který zkrátí hodinové konzultace na deset minut. A nemusíme se nahánět na konkrétní čas, což je ve světě maminek obtížné. A je to rychlejší než psaní – to už by mi dávno upadly palce. :-)

Umíte si dnes ještě představit, že byste nepodnikala a pokud ano, co jiného by vás bavilo dělat?

Upřímně nedokážu. Netuším, co bych teď asi tak dělala. A už vůbec ne za zlomkový příjem oproti mému svobodnému podnikání. Tady si navíc nemusím na nic hrát a můžu být plně sama sebou. Miluju, jak jsme každý jiný, autentický a můžeme se svobodně projevovat bez vnucené formy. Mám navíc docela problém s autoritami a jsem od přírody rebel, takže v každém zaměstnání bych asi hodně trpěla.

Jaké máte plány pro letošní rok?

Tento rok si brousím zuby na nejvyšší možnou pozici v rámci oceňování našeho dodavatele. V Česku ji ještě nikdo nedosáhl, takže je to obrovská výzva pro celý náš tým. V září letí náš tým za odměnu na ostrov Mauricius. Tam chci být cca měsíc a oslavit tam narozeniny moje i mé dcery. Koncem září nás pak čeká uvedení nové technologie na evropské trhy. Začátkem října se zase všichni chystáme na Evropský Summit ve Španělském městě Marbelle. V předvánočním období opět strhneme rekordy na našem e-shopu, jak bývá naším každoročním skvělým zvykem.

Naším cílem je také otevřít nové Anti-aging centrum v centru Prahy. Je ale otázkou, zda se to podaří uskutečnit do konce roku 2021. V době onlinu to není úplná priorita, tak uvidíme, co bude na podzim v rámci covidových nařízení. Stále inovujeme náš vzdělávací systém. Neustále se snažíme přemýšlet, jak ještě více pomoci novým obchodním partnerům při rozjezdu jejich podnikání. V tomto jsme velmi kreativní a stále se posouváme dopředu.

Související

Přehled všech článků

Články dosud nebyly publikovány.

Nové

Přehled všech článků
×
Tento web používá soubory cookie k analýze návštěvnosti a měření reklam. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace